Karl-Erik Õunas on parim autotehnik!

Loomise kuupäev 27.03.2023

23.märtsil toimusid Lasnamäe Mehhaanikakoolis „Noor Automehaanik“ võistlused, mille eelvoorudest võttis osa ligi 300 õpilast üle Eesti. Finaalis krooniti aga parimaks Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilane Karl-Erik Õunas.

Võistluse läbiviijaks oli Inter Cars Eesti. Enne neljapäevast mõõduvõttu toimusid interneti vahendusel kaks eelvooru, milles esimeses sooritajaid 300 ringis ning teises voorus võitlesid kümnele finaalikohale 24 noort automehaanikut.

Finaalis ootas konkurente ees kümme erisugust ülesannet kümnelt ettevõttelt, nende seas Bosch, Coninental, Elring jm. Juhenditega said noored tutvuda alles kohapeal ning erinevad ülesannetes olevad tehnilised probleemid tuli lahendada õpitud teadmiste baasil. Vaja oli tunda näiteks pidurisüsteeme, õlisid, elektrisüsteeme jpm. Kuna enamus kohalolnud ettevõtete esindajad olid välismaalased, tuli noortel praktiseerida ka inglise keelt.

Kehtna KHK õpilase juhendajaks oli õpetaja Are Enok, kelle sõnul oli Karl-Erik tugev paljudes teemades. Mitmes ülesandes saavutas ta esikoha ning paljudes jagas esimest või teist kohta. Nii saavutas Karl-Erik päeva lõpuks kõrge keskmise punktisumma ja esikoha. Igapäevatöös on õpetaja sõnul Karl-Erik rahulik toimetaja. Seda tõid välja ka teised võistlust jälginud inimesed. „Tundus, et teised teevad kõike hästi kiiresti ja tema vaikselt ja rahulikult, aga lõpuks oli ikka kõige kiirem,“ rääkis Enok. Karl-Erik võitis koolile 1000€ kinkekaardi, millega on võimalik soetada erinevaid õppevahendeid. Lisaks sai ta endale mitmeid auhindu nagu tahvelarvuti, käekell jm. Edasi läheb Karl-Erik Eestit esindama automehaanikute rahvusvahelisele võistlusele Ungarisse.

Palju õnne nii Karl-Erikule kui Arele!

Viimati muudetud 27.03.2023.