Kehtna KHK toetab ettevõtteid rohepöörde läbiviimisel

Kehtna Kutsehariduskeskus osaleb kõrg- ja kutsekoolide ning tööandjate konsortsiumites, mille ülesandeks on arendada roheoskuseid ja toetada ettevõtteid rohepöörde läbiviimisel: selleks uuendab kool õppekavasid, loob uusi täienduskoolitusi ja mikrokvalifikatsioone.

Eelkõige on fookuses autotehnika, transport. Kool osaleb mootorliikurite, laevanduse ja lennundustehnika õppekavarühma konsortsiumi töös.

Aastatel 2023-2024 toimub programmi raames tasemeõppe ning täienduskoolituse õppekavade arendus. Paralleelselt toimub koostöös Kutsekojaga kutsestandardite asjakohastamine ja roheoskuste integreerimine kutsestandarditesse ning oskusprofiilidesse. Ettevõtete töötajatele pakutakse avatud koolituste ja mikrokvalifikatsiooniõppena võimalusi oma teadmisi ja oskusi täiendada.

Roheoskuste programmi koordineerib Haridus- ja Noorteamet ning seda rahastatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu reformi “Ettevõte rohepööre” investeeringu “Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks” vahenditest.

Pilk tasub peal hoida koolituskalendril, kus saab põhjalikku infot käimasolevate ja uute koolituste kohta ning teha oma valik.

Lisainfo: Tehnikavaldkonna juht Ülo Kannelmäe ulo.kannelmae@kehtna.edu.ee

Koolituste projektijuht: Külli Bachfeldt kylli.bachfeldt@kehtna.edu.eelink opens on new page

Avaldatud 05.06.2024. Viimati muudetud 05.06.2024.